Euzu besmele

 

       

 

Kombi Klima Servisi

 

 

 

Kombi klima servisi

 

acil klima bakım servisi

 

zeytinburnu kombi bakım servisi

Kombi servisiKlima bakım servisi
acil klima kombi servisi
 
 
 
KOMBİ BAKIM SERVİSİ

Kombi-bakim-servisi


 

KLİMA BAKIM SERVİSİ

Klima bakım servisi


 

Protherm Leon Arıza Kodları

 Protherm Leon Kombi
Protherm Leon Arıza Kodları

  • Protherm Leon F0 uyarısıDüşük Su Basınç Arızası: Kaloriferde tesisat suyunun azalması yani 1 bar’ın altına düşmesi sonucu ya da 3 bar’ın üzerine çıkması sonucu dijital ekranda anahtar sembolü yanmaya başlar ve ekranda f0 arızası belirir. Bu durumda basınç düşük ise kombiye su basılması, basınç yüksek ise de kombide ki yüksek su basıncı düşürülmelidir.
  • Protherm Leon  F1 Uyarısı: Aşırı Sıcaklık Emniyet Termostatı Arızası: Tesisatta ki su sıcaklığının yüksek derecede artması ve cihaz içerisinde yer alan NTC sensörün devre dışı kalması sonucunda cihazı emniyete almaktadır. Kumanda panosunda reset yazısı ayrıca ve anahtar sembolü yanmöaya başlar ve bu durumda dijital ekranda F1 arızası belirir. Yapılması gereken Protherm Kombi Servisinden destek alınmadır.
  •  Protherm Leon F2 Uyarısı Sıcak Su Ntc Sensör Arızası: Kullanılan sıcak su sensöründe sorun olduğunda anahtar sembolü yanarak ekranda F2 kodu arızası çıkar. Kombi tesisat suyu ile belirli sıcaklık değeri arasında işlev sağlayabilir. Bu durumda Protherm Servisinden destek almalısınız. Çünkü servis gelmeden cihazdan sıcak su alamazsınız.
  •  Protherm Leon F3 UyarısıTesisat Suyu Sensör Arızası: Tesisatta bulunan su sensöründe arıza olduğu zaman dijital ekranda F3 ikazı belirir. Anahtar sembolü yanarak arıza oluşur. Cihazınız otomatik olarak kendini emniyete alır. Bu durumda da sizler en yakın Protherm Servisinden destek almalısınız.
  •  Protherm Leon F4 UyarısıGaz Gelmemesi Arızası: Öncelikle dairede gaz olup olmadığına emin olmalısınız. Gaz vanalarını kontrol ediniz ve ocağa gaz gelip gelmediğinden emin olunuz. Gaz kesilmesi neticesinde cihaz otomatik olarak kendini emniyete alır. Protherm Leon Kombiyi resetleyiniz ve sorun hala devam ederse servis desteği almalısınız.
  •  Protherm Leon F5 UyarısıAtık Gaz Sisteminde bulunan Hava Akış Sensörü (Prosestat) Arızası: Kombide bulunan hava akış sensörü bir diğer adı ile (prosestat) atık gaz çıkışında ya da temiz hava girişi esnasında olası bir problem ile karşılaşırsa yani (tıkanması sonucu veyahut geri tepme neticesinde vs..) sonucu cihaz kendini emniyete alır. Kumanda panosunda anahtar işareti yanarak dijital ekranda F5 kodu yer alır. Bu tür sorunda reset tuşuna 1 defa basınız ve sorun çözümlenmezse Protherm Servisi iletişim hattını arayarak yardım almalısınız.
  •  Protherm Leon F6 UyarısıDış Hava Sıcaklık Sensörü: Dış hava sıcaklık sensöründe sorun olduğu zaman ekranda F6 arızası belirir. Fakat aynı şekilde dış hava yani sıcaklık sensörü olmadan da ön panel üzerinde tesisatsuyu ve sıcaklık ayar düğmesi ile de çalışmaya devam edebilir. Bu durum karşısında sizlere en yakın servisten yardım almanız gerekir.
  • Protherm Leon OC Uyarısı: Dış hava sıcaklık sensörünün devreye girdiğini göstermektedir.
  • Protherm Leon CC Uyarısı: Dış hava sıcaklık sensörünün devreye girmediğini gösterir. Yalnız bu uyarı bir hata olarak gözlemlenmez. Kombinin enerjisinde kesilme olduğu zaman ve tekrardan enerji verilmesi durumunda dijital ekranda üzerinde görülür.
  • Ekran üzerinde bazı zamanlarda arıza kodu ile Reset yazısı görülür ise bu durumda arızanın giderilmesi için Yaz/Kış konumunun yani seçim düğmesi “O” konumuna getirilmesi ve cihazın resetlenmesi gerekmektedir.

Protherm Leon Kombi Arıza Kodları

 

0543 810 40 42

MERKEZİ ISITMA KAZAN SERVİSİ

Kombi kazan Boiler servisi

Servisimiz bünyesinde Kombi kaskad sistemi bakım ve onarımı yapmaktayız.


 

PETEK TEMİZLEME SERVİSİ

PETEK TEMİZLEME SERVİSİ

Petek temizleme  servisi

Kara kış kapınızı çalmadan önce petek temizliği yaptırmanızı tavsiye eder

Kombinizin yapmış oldugu ısıtma suyu devir daim sisteminin temizliği faturada ve ısıda fark etmektedir.

petek temizleme servisi