Euzu besmele

 

       

 

Kombi Klima Servisi

 

 

 

Kombi klima servisi

 

acil klima bakım servisi

 

zeytinburnu kombi bakım servisi

Kombi servisiKlima bakım servisi
acil klima kombi servisi
 
 
 
KOMBİ BAKIM SERVİSİ

Kombi-bakim-servisi


 

KLİMA BAKIM SERVİSİ

Klima bakım servisi


 

Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları

 

Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları


  • Demirdöküm Kalisto F1 Arızası: Aşırı ısınma ve emniyet termostat sorunu: Kalisto kombi ekranında beliren bu hata kodunda kombide aşırı ısınma durumu söz konusudur. Aşırı limit termostatının bu anlamda devreye girdiğini belirtir. Kalisto kombi kendini kilitler ve çalışma sağlamaz. Sorunun çözümlenmesi adına da yapılması gereken şey Kalisto Servisi’ni arayarak yardım almaktır.
  • Demirdöküm Kalisto F2 Arızası: Kullanım suyu sensör sorunu: Demirdöküm Kalisto kombide mevcut olan bu hata kodunda sıcak su kullanımınız sınırlanır. Yani kullanım sağlayamazsınız. Kullanım suyu sensöründe bir diğer deyiş ile ntc sensörde sorun var demektir. Parça değişimi gerekeceğinden kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmaz ve servis müdahalesi gerekmektedir.
  • Demirdöküm Kalisto F3 Arızası: Tesisat suyu sensör sorunu: Bu arıza kodu kalorifer suyu sensöründe bir sorun olduğunu belirtir. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda kaloriferlerin çalışması durur. Kaloriferlerinizin yeniden çalışması adına parça değişimi gerekebileceğinden kullanıcı olarak müdahalede bulunamazsınız. Bu sebeple de yardım için Demirdöküm Kombi Servisi numarasını 0543 810 40 42  aramanız gerekir.
  • Demirdöküm Kalisto F4 Arızası: İyonizasyon sorunu: Kalisto kombide f4 hata kodu yer alıyor ise bu durumda gaz yokluğu da diyebiliriz. Dairede gazın olduğundan emin olun. Gaz vanalarını kontrol edin. Gaz vanaları açıksa sorun Kalisto kombidedir. İyonizasyon ateşleme elektrotlarında sorun olabilir. Buna ek olarak gaz valfi ya da elektronik kart da arızalı olabilir. Kısacası bu arıza durumunda servis müdahalesi gerekir. Kalisto Servisi’ni aramanız gerekmektedir.
  • Demirdöküm Kalisto F5 Arızası: Atık gaz sensör sorunu: Bu durumda Kalisto kombinin çeşidi de önemlidir. Eğer baca tip ise baca çekiminde sorun olabilir. En başta baca kontrolü sağlamanız gerekir. Baca tıkalı değilse baca sensörü arızalı olabilir ve servis ekipleri tarafından değişimi gerekebilir. Fakat kullanılan Kalisto kombi çeşidi hermetik ise sorun ya prosestattadır ya da fandadır. Bu durum karşısında da yine parça değişimi gerekeceğinden servis ekiplerinin müdahalesi gerekmektedir.
  • Demirdöküm Kalisto F6 Arızası: Dış hava sensör bağlantı sorunu: Bu durum karşısında kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmaz. Kalisto kombide nadir arızalardan biridir. Karşılaştığınız durumlarda Demirdöküm Kalisto Servisi’nden yardım almalısınız.
  • Demirdöküm Kalisto F7 Arızası: Düşük su basıncı sorunu: Kalisto kombinin tesisat su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kombi içerisinde veya tesisat içerisinde mevcut olan suyun az olduğunu söyleyebiliriz. Böyle bir durumda kullanıcı olarak Kalisto kombiye su basmanız gerekir. Su basıncını 1,5 değerine getirmeniz gerekir. Bu değere geldiğinde cihazı resetlerseniz sorun çözümlenir. Sorunun çözümlenmediği durumlarda su basınç sondası arıza olabileceğinden Demirdöküm Kombi Servisi’nden yardım almanız gerekir.
  • Demirdöküm Kalisto CC Arızası: Dış hava sensörünün devrede olmadığını gösterir. Bu bir arıza durumu olmamaktadır. Kombi enerjisi kesilip yeniden verildiğinde bu uyarı kodu ekranda belirir. Bir süre sonrasında silinecektir.
  • NOT: Göstergede F7 arızası ile birlikte eğer anahtar sembolü de ekranda yanıp söner ise bu durumda kombi su basıncı düşük değil aksine yüksek demektir. Basınç değeri Kalisto kombide 3 barı geçtiğinde bu şekilde uyarı durumu söz konusu olur. Bu durumda en basit olan yöntemi uygulayarak basıncı düşürmeniz gerekir. Kombiye yakın petekten havasını alın basıncı 1,5 bar olacak şekilde düşürün sorun çözümlenecektir.
 
MERKEZİ ISITMA KAZAN SERVİSİ

Kombi kazan Boiler servisi

Servisimiz bünyesinde Kombi kaskad sistemi bakım ve onarımı yapmaktayız.


 

PETEK TEMİZLEME SERVİSİ

PETEK TEMİZLEME SERVİSİ

Petek temizleme  servisi

Kara kış kapınızı çalmadan önce petek temizliği yaptırmanızı tavsiye eder

Kombinizin yapmış oldugu ısıtma suyu devir daim sisteminin temizliği faturada ve ısıda fark etmektedir.

petek temizleme servisi